INTERIÉR Renovace interiéru - výběr a přeprava materiálu

Jak dostat přírodní kámen do interiéru bez nutnosti bourání stávajícího zařízení a bez velkého nepořádku?

Dosáhnout kompromisu při renovaci interiéru tak, abychom byli spokojeni s výsledkem, ale zároveň se vyhnuli pracnému bourání stávajícího zařízení a obrovskému nepořádku, často není vůbec snadné. Jedním z elegantních řešení tohoto problému je sáhnout po přírodních kamenných fóliích o nichž si můžete přečíst v článku Co jsou to kamenné fólie.

 

Přírodní materiály v interiéru

Přírodní materiály ve většině lidí evokují pocit klidu a bezpečí. Dají se zakomponovat jak do venkovsky laděného interiéru, tak i do velmi minimalistických či industriálně laděných prostor. Výběr materiálů je obrovský a výsledný dojem z prostoru závisí na správné kombinaci různých materiálů a barev, osvětlení prostoru, doplňcích a detailech nábytku a samozřejmě také na osobních preferencích.

Pokud uvažujete nad zakomponováním přírodního kamene do svého interiéru, ale nevíte, jak dosáhnout co nejlepšího výsledku s vynaložením co nejmenšího úsilí, možná své řešení či inspiraci najdete právě zde.

 

Vyberte si velkoformátové kusy tenkého přírodního kamene podle svých představ

V článku Co jsou to kamenné fólie jste se dozvěděli základní informace, díky kterým již víte jak je možné, že velkoformátový kamenný obklad může být tenký, přírodní, a dokonce i mírně ohebný. Zřejmě již také víte, že se kamenné fólie vyrábí stržením tenké vrstvy kamene z kamenných bloků pomocí pryskyřice. Pokud jste tento materiál ještě neviděli naživo, možná Vás překvapí skutečnost, že nikdo předem nemůže vědět, jak přesně bude povrch kamene po stržení z kamenného bloku vypadat. Struktura a složení horniny je dílem přírody, díky čemuž je každý kamenný plát unikátní. Pokud jsou ale kamenné fólie strženy ze stejného kamenného bloku, můžete při jejich porovnání vidět pozvolné proměňování reliéfu a barev.

Pro obklad v interiéru je žádoucí vybrat kamenné fólie z jednoho druhu, ale s různorodou kresbou. Díky tomu bude kamenný obklad působit přirozeně, nebude vzbuzovat dojem uměle vytvořených obkládaček, a navíc Vás pohled na obloženou plochu jen tak neomrzí. Pověstné "koukání do zdi" se může proměnit v pozorování odlesků světla z křemenců, či objevování "obrazů" vytvořených přirozeným zbarvením a reliéfem kamene. 

V současnosti již můžete vybírat z přibližně padesáti různých druhů kamenných fólií, ať už s decentním, či naopak velmi výrazným reliéfem. Při výběru tohoto materiálu se příliš nevyplatí postupovat stejně, jako v případě běžných obkládaček, které mají unifikovaný vzhled. U přírodního materiálu, který má nesčetné množství variant, může být rozhodování na základě vzorků poněkud zrádné. Na trhu však najdete specializované prodejny, ve kterých si můžete sami vybrat konkrétní kusy ze skladových zásob.   

 

Jak kámen přepravit

Hmotnost kamenných fólií se pohybuje kolem 2 kg/m2, díky čemuž můžete i v osobním autě přepravit několik desítek metrů čtverečních. Ani v případě pořízení velkých formátů o rozměrech 1220 mm x 2440 mm, či dokonce 1220 mm x 3050 mm nemusí být přeprava problémem. Většinu druhů kamenných fólií lze stočit do válce o průměru 40-70 cm, který se vejde i do osobního auta. Protože je pryskyřičná vrstva při nižších teplotách křehčí, před rozbalením válce je nutno kamenné fólie ponechat alespoň jeden den v pokojové teplotě, aby v některých místech nedošlo k poškození.

 

Kde tento materiál najít ve vysoké kvalitě a s možností okamžitého výběru

Chtěli byste si kamenné fólie prohlédnout na vlastní oči, nebo si rovnou vybrat velkoformátové kusy do svého interiéru, či dokonce na fasádu? Domluvte si termín návštěvy ve vzorkovně Rockfoil, kde najdete skladem stovky kusů přírodních kamenných fólií, které si doma zvládnete nalepit i sami bez velkého nepořádku, rychle a se skvělým výsledkem.

Copper  Silver Grey  Indian Autumn

 

Individuální návštěva6